27 травня 2019

Касетні фільтри зовні схожі на панельні моделі, є їх гофрованим різновидом і є змінними блоками в системах припливної, припливно-витяжної вентиляції або кондиціювання. Можуть використовуватися і як основний очищувач повітря від грубих і тонкодисперсних частинок. Назву отримали за формою виконання – у вигляді касет-картриджів.

Конструкційні відмінності модульних очищувачів повітря

Фільтр касетний та його прототип – панельний очищувач повітря відрізняються конструкцією фільтрувального полотна, укладеного в металевий каркас. Його називають касетою. У першого елемент виконаний у вигляді гофрованої поверхні, одягненої дротяною сіткою, у іншого – фільтр плоский. Рамка, в яку вкладаються очисні блоки обох конструкцій, не відрізняються: виготовлені з металевого П-подібного профілю. Касетні фільтри для очищення повітря розрізняються за такими показниками:

  1. Матеріал для очистки – поліестер. Екологічно безпечний для людей: не руйнується, не виділяє токсинів, затримує частинки органічних та неорганічних пилів, комах.
  2. Ступінь очистки. Фільтр касетний G4 очищає повітря від дрібного пилу – більше 1 мкм у поперечнику, G3 відноситься до категорії грубого фільтрування: затримує частинки діаметром≥10 мкм.
  3. Тип повітроводу. Елементи виготовляються під прямокутний переріз, але на індивідуальне замовлення форму роблять круглою.
  4. Будова фільтруючого матеріалу – гофра чи гармошка. Це дозволяє збільшити площу очищення повітря в 10 разів за збереження габаритів панельної моделі.

Касетні повітряні фільтры встановлюються у різні системи вентиляцій: витяжної, припливної, рециркуляційної. Основна їхня відмінність полягає в нерозбірності змінних касет. Очисні елементи – витратний матеріал, вони не регенеруються, утилізуються як будівельні відходи.

Особливості монтажу та експлуатації фільтрокасет

Щоб встановити фільтр повітряний касетний в систему провітрювання правильно, потрібно врахувати напрямок руху вентиляційного струменя. Стрілка на корпусі очищувача підкаже правильну орієнтацію. Зворотний рух потоку призведе до зниження ефективності пиловловлення та скорочення терміну служби фільтра.

У процесі експлуатації на полотні, що фільтрує, накопичуються мікрочастинки, що призводить до підвищення ступеня очищення повітря. З часом пори забиваються настільки, що пропускна здатність тканини падає.– це свідчить про необхідність заміни фільтрувального елемента. Вловити настання цього моменту можна вимірюванням тиску манометром по обидва боки фільтра. До інших особливостей фільтрокасет відносяться:

  • створення щадного режиму наступних очищувачів повітря системи вентиляції;
  • можливість експлуатації в умовах забрудненої атмосфери з концентрацією пилу3 мг/м³;
  • зниження витрат на електроенергію: гофрована поверхня забезпечує високу проникність полотна для повітря;
  • збільшення терміну служби порівняно з панельним фільтром у 1,5 раза

Компактні розміри касетного очищувача при великій площі фільтрації, висока пилоємність пристрою роблять його кращим при облаштуванні вентиляційних систем.